Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Zaklínač

19. prosince 2019

Ať už patříte mezi skalní fanoušky ságy o Zaklínači od Andrzeje Sapkowského nebo počítačových her Witcher 1-3, neměli byste si nechat ujít premiéru prvního dílu seriálu Zaklínač, který přináší Netflix 20. prosince 2019.

Něco málo úvodem:
Andrzej Sapkowski je 71 letý polský fantasy spisovatel, který se proslavil zejména sérií příběhů o Zaklinači. Jeho první kniha Stříbrný meč u nás vyšla v roce 1992 a získala si nemalou přízeň. V roce 2002 polský režisér Marek Brodzki zfilmoval dílo Andrzeje Sapkowského v podobě 13 dílného seriálu, ve kterém se příběh točí kolem Zaklínače Geralta z Rivie, čarodějky Yenefer, princezny Ciri, barda Marigolda a několika dalších postav.

Po mimořádném úspěchu fantasy ságy a bělovlasém mutantovi, zabijákovi stvůr a milovníkovi krásných čarodějek, přichází v říjnu 2007 první díl hry Witcher, který vydalo polské studio CD Projekt RED. V roce 2011 druhý díl s názvem Vrahové králů a konečně v roce 2015 třetí díl Divoký hon s následujícími datadisky Srdce z kamene a O víně a krvi. 

Abychom vás navnadili ještě více, podívejte se na trailer od Total Filmu

V roce 2014 byla vydána desková hra od autora I. Trzewiczeka s názvem Zaklínač, kterou vydalo Fantasy Flight / Blackfire. Hra vyšla v českém jazyce. V současné době je téměř všude beznadějně vyprodaná a dá se sehnat jen v angličtině nebo použitá v deskoherních bazarech.


 

ZDROJE:
Total Film, Tiscali Games, Wikipedia, csfd.cz, Netflix

TAGY:
#zaklinac #witcher #deskovka #serial #netflix 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“