Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Hry

Viticulture - deskoherní vinařství

2. dubna 2020

Máte rádi dobré víno?
Pak máte jedinečnou příležitost postavit si svoji vlastní deskoherní vinici.

Tato zábavná budovatelská hra se vyznačuje zejména jednoduchými pravidly, svižným tempem a skvělou hratelností pro 1-4 hráče. Herní doba se pohybuje mezi 60 a 120 minutami. Přestože je hra strategického charakterů (stav, sklízej, prodávej) dá se hrát intuitivně bez přílišné koncentrace, což uvítají zejména ti hráči, kteří se při hře rádi napijí a pobaví s přáteli.

Hra Viticulture prozatím nebyla lokalizována, a proto budete muset spoléhat na anglický jazyk nebo české překlady, které jsou ke stažení například na Zatrolených hrách.

Hra je v Čechách na mnoha e-shopech nedostupná, ale Talama games má aktuálně několik kousků objednáno, tak raději neváhejte!

zdroj: https://www.tlamagames.com/deskove-hry/viticulture-essential-edition/

V této recenzi se budeme věnovat základní verzi (Viticulture: Essential Edition), ale můžete se setkat s několika rozšířeními, která přinášejí o něco lepší zážitek ze hry.

ÚVOD
Ve hře se střídá čtvero roční období, během kterých můžete prostřednictvím svých pracovníků vykonávat různé akce. Nakupovat sazeničky, sázet vinnou révu, stavět budovy, vyrábět či prodávat víno a vykonávat několik dalších aktivit. Cílem hry je získat, co nejvíce vítězných bodů, které získáváte zejména za plnění různých úkolů a vyřizování objednávek vína.

zdroj: https://www.tlamagames.com/deskove-hry/viticulture-essential-edition/

 

SHRNUTÍ
Stejně, jako pití, vína, i tato desková hra vám bude navozovat příjemné pocity, dobrou náladu a teplo na duši.

ODKAZY NA RECENZE:
Pokud vás upoutávka oslovila, přečtěte si tuto povedenou českou recenzi:
http://www.deskovehry.com/recenze-viticulture-vsichni-jsme-narod-vina/

Pokud vládnete anglickým jazykem, můžete hodit očkem na toto stručné video s představením základních herních mechanizmů. 

ZDROJ:
https://www.tlamagames.com/

TAGY:
#deskovky #vino #vinice #budovatelska

zdroj: https://www.tlamagames.com/deskove-hry/viticulture-essential-edition/

 

 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“