Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

TOP 10 retro hraček

26. září 2018

Pamatujete? Celé odpoledne jsme běhali venku, lezli na stromy, skákali gumu, vyřezávali si lodičku z kůry nebo vyráběli prak. Každý kluk si přál autodráhu a každá holka nosila v kapse smotanou krejčovskou gumu na skákání pro krácení dlouhé chvíle. Do školy jsme nosili céčka a o přestávkách hráli čáru. Nejčastější hlavolam byla Rubikova kostka a po večerech jsme mastili karty nebo kostky.

Ještě dnes můžete některé hračky, které byly ve 20. století in, na trhu koupit a přenést se do vašeho dětství. Některé možná nebudou děti znát, ale zcela jistě si je oblíbí. Tady je výběr TOP 10 retro hraček i s odkazem, kam na nákup:

 

Tahací a hrací Pinocchio

Začneme hračkou pro nejmenší. Znáte jistě rčení: „to jsi ještě tahal kačera!“ Ale takový dřevěný Pinocchio vám k tomu ještě zahraje na xylofon!

Pořídit je možné ZDE

Tatra

Automobilovému domácímu průmyslu zaručeně vévodila velká oranžová Tatra a je tomu tak i v dnešní době. Uveze jak náklad plný kostek, tak i malého kamaráda. A korba je samozřejmě vyklápěcí!


Pořídit je možné ZDE

Beruška na klíček

Tohle byla vždycky velká záhada! Jak je možné, že nikdy nespadne? Stačí natáhnout klíčkem, dát na stůl a pak jen pozorovat a divit se!

Pořídit je možné ZDE

Logik

Další hračkou, tedy spíše hrou, která potrápila naši hlavu, je Logik. Trefa do černé a nebo alespoň barva za bílou? A kolik řad vám stačí, abyste našli správnou kombinaci? Tahle hra zkrátka neomrzí!


Pořídit je možné ZDE

Merkur

Zručné prsty a velkou fantazii naopak potřebujete na stavebnici Merkur. Kousek ke kousku, šroubeček ke šroubečku a dílo je na světě! Starší přidají motorek a táta pomůže s robotikou. Stavba století může začít! Stavebnici seženete v různých setech i různých velikostech. Stavět můžete dle návodu i vaší fantazie.

Pořídit je možné ZDE

Autodráha

Jedna z prvních hraček na elektřinu! Ovál byl základ, ale hitem byla osma. Dnes seženete tolik doplňků i modelů aut, že si na dlouhou dobu vystačí nejen děti, ale i jejich tatínci. Stačí postavit, zapojit a záčknout ovladač. Ale pozor – v zatáčkách zpomalit!


Pořídit je možné ZDE

Céčka

Céčka byla hitem – tedy nejen tím hudebním od Michala Davida, ale i plastovým. Každý musel mít zásoby – jinak by neměl čím hrát čáru o velké přestávce. A ten, kdo se trefil nejblíž, bral vše. Víc už byl jen ten, kdo měl svítivé anebo paragraf!

Pořídit je možné ZDE

Kuličky - skleněnky

Skleněnky, ale i jiné kuličky se vrací! Víte, že v posledních letech vznikají dokonce labyrinty, ve kterých se pořádají závody kuliček? Zkuste si jeden takový vytvořit (návod najdete na internetu) anebo naučte děti klasiku – cvrnkání kuliček do důlku.


Pořídit je možné ZDE

Skákací guma

Jedničky po kotníky, dvojky – lýtka, trojky - kolena, čtyřky – pod zadek, pětky v pase, šestky v podpaží… a kde jste při skákání gumy končili vy? Nikdy nekončící zábava s kamarádkami! A že si nepamatujete, jak se to skákalo? Tady to máte i s návodem!

Pořídit je možné ZDE

Chůdy

To už se jen tak nevidí! Dva stupínky na dřevěných tyčích. Znáte ten fígl, jak chůdy rozpohybovat? Naučte to i děti, udělejte závody a zábava vás nemine. Nakonec si na nich můžete i zatančit nebo zkusit, jak dlouho na nich vydržíte bez pádu.


Pořídit je možné ZDE

Autor: Kateřina Jarošová

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“