Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Tarzanie - super zážitek

4. března 2020

Tarzanie otestuje vaši kondici i odvahu
Lanový park Tarzanie se zrodil v srdci Beskyd pod Radhoštěm a Pustevnami. Vyžití nabízí velkým i malým. Všem, kteří rádi čelí nejednoduchým výzvám. Kdo rád tráví den aktivně, návštěvou neprohloupí.


zdroj obrázku: https://www.tarzanie.cz/


Co do Tarzanie očekávat?
Tarzanie se nachází v obci Trojanovice, nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Na místo se dá pohodlně dojet autem, prostorné parkoviště je umístěno přímo před areálem. Chcete-li využít hromadné dopravy, využijte vlak a autobus. Vaše cílová zastávka se jmenuje Trojanovice, restaurace Ráztoka. Vstupné se může zdát na první pohled poměrně vysoké: Dospělý platí 350 Kč, děti 150 Kč, 250 Kč nebo 290 Kč podle výšky a zvolené trasy. Věřte ovšem, že se rozhodně vyplatí investovat. Peníze vyměníte úžasný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Pro rodiny jsou navíc připraveny slevy, cena není ve výsledku tak vysoká.
Vybírat lze z pěti různých tras, které se liší délkou, náročností a typem překážek, jež na lezce čekají. Na všech trasách jsou dobrodruzi bezpečně jištěni, čili nehrozí žádný vážný úraz či dokonce pád dolů.Dětská trasa
Určena je všem odvážným dětem s výškou od 100 do 140 cm. Překážky jsou poměrně jednoduché a nacházejí se maximálně 4 m nad zemí. Ideální je pro všechny začínající Tarzany.

Junior trasa
Zkušenější Tarzani mohou volit junior trasu. Ta je na rozdíl od dětské trasy přístupná také dospělým, takže ji může projít celá rodina. Minimální výška lezce je 120 cm, menší děti by mohly mít problém překonat některé překážky.

Žlutá trasa
Žlutou trasu si užijí děti i dospělí. Vyžaduje fyzickou zdatnost, výšku minimálně 140 cm a také odolnost vůči závratím, neboť některé překážky se vypínají až 12 m nad zemí. Na žluté trase čeká 11 lanovek.

Modrá trasa
Modrá trasa je o něco náročnější než žlutá. Nejtěžším úsekům se však dá pohodlně vyhnout, a tak se trasy nemusíte vůbec obávat. Lanovek je zde méně, za to více otestujete svoji fyzičku a obratnost.

Černá trasa
Hardcore mezi trasami. Minimální výška lezce je 165 cm, což bohužel trochu diskriminuje
menší dámy. Provozovatelé Tarzanie doporučují černou trasu jen těm, kteří už mají
s podobnými překážkami zkušenosti – a mají pravdu. Dát si na černé premiéru by vám asi
dalo pěkně zabrat.
 HODNOTCENÍ
Tarzanie mezi lanovými parky vyniká širokou škálou tras i nádherným podhorským prostředím. Nedělejte si hlavu, že podobné atrakce jsou jen pro děti. V Tarzanii vás přesvědčí, že si je mohou plně užívat i dospělí. V areálu jsou k dispozici šikovní instruktoři, kteří vás před lezením zaškolí a odpoví na všechny dotazy.

Co dalšího se dá v okolí Frenštátu dělat?
Kdo vyrazí do Tarzanie hned ráno, nejspíš bude mít chuť podniknout i něco dalšího. Možností je dost. Přímo od Tarzanie vedou turistické stezky na Radhošť a Pustevny. Na Pustevny je rovněž možné vyjet sedačkovou lanovkou. Z vrcholků hor je nádherný výhled do širého údolí. Nejvíce si ho vychutnáte na Stezce v oblacích. Počítejte s tím, že o víkendech za pěkného počasí budete chvíli čekat, než se na stezku dostanete. Mezi turisty je velmi oblíbená. Kdybyste stále měli adrenalinu málo, můžete si na Pustevnách půjčit koloběžky značky Kostka a sjet s nimi z kopce dolů do Trojanovic. O osvěžení po výkonech se postará aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm. Otevřen bývá od června do září v závislosti na počasí. Alternativou pro nižší venkovní teploty je krytý bazén. Výlet do Tarzanie zkrátka stojí za to. Jedinečné dobrodružství v korunách stromů si užijete stejně jako další zábavu v blízkém okolí. Bavit se budete celý den od rána až do večera.

Odkaz na lanový park: https://www.tarzanie.cz/

AUTORKA: 
@Karolína Klosová

ZDROJ:
https://www.tarzanie.cz/

TAGY:
#lanovy_park #tarzanie #zazitek

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“