Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Najděte parťáky na deskovky

11. dubna 2019

Hladáte parťáka/parťáky na hraní deskových her?
Hledáte deskoherní prostory?
Hledáte prodejny deskovek?

Tadáááá. Máme pro vás skvělou zprávu!
Josef V.  vytvořil na Mapoticu dokonale přehlednou mapu, na které najdete ostatní hráče deskových her, prodejny a deskoherní kluby. Projekt podpořily Zatrolené hry, které si zaslouží díky.ROZHOVOR S JOSEFEM:

Kdo stojí za onou skvělou myšlenkou sdílené mapy na Mapoticu?
"
Ta myšlenka má delší historii. Před mnoha lety jsme se s kolegy v práci pekli v parném létě a chtěli se jet někam vykoupat ven, a začali hledat místa kolem Prahy a složitě se domlouvali, kde jsou jaké zaplavené lomy a rybníky až jsme udělali aplikaci kde se koupat (www.kdesekoupat.cz). Pak se začaly podobné projekty nabalovat a my si řekli, že uděláme obecnou platformu, kde půjdou podobné mapy zakládat rychle, aby mohl podobný nápad realizovat každý. A vznikl startup Mapotic) "


Co nám povíš o Mapoticu?
"Mapotic jsme založili proto, aby si každý mohl vytvořit zdarma svoji vlastní mapu. Neziskové organizace používají Mapotic k tomu, aby zlepšovaly svět pro ostatní. Firmy zase mapy používají jako marketingový nástroj. Naši uživatelé nejvíce oceňují, že místa může do mapy přidat každý. Mapy proto společně vytváří celé komunity a práce není jen na zakladateli. Místa v nich lze přehledně třídit a filtrovat podle různých kategorií. Do míst lze vkládat texty, fotografie, videa, reklamy a další atributy."

Jaký byl motiv?
"
Jsem vášnivý hráč deskovek, hráčů přibývá, ale pořád je realita taková, že najít spoluhráče je těžké a víceméně neexistuje příjemný způsob, jak hráče hledat. Tak jsem nad projektem cca rok přemýšlel a pořád se mi to točilo v hlavě, jak to udělat, aby to bylo dokonalé. Až to kolega v práci Radek (taky vášnivý hráč) nevydržel, sednul si k tomu a za půl hodiny to založil, napsal na sociální sítě a do různých deskoherních skupin a během týdne se zaregistrovalo několik stovek hráčů."

Co všechno jde na mapě najít a k čemu slouží?
"
Mapa má primárně sloužit na propojování hráčů deskových her. Já jsem třeba ve svém okolí našel hned 4 takové hráče, o kterých jsem dříve vůbec nevěděl a to je skvělé. Na mapě jsou i další kategorie jako deskoherní kluby a specializované prodejny či půjčovny deskových her. Často když jedu někam na výlet, tak rád taková místa navštívím. Rádi bychom mapu rozšířili v blízké době o uživatelské profily a události, tak aby se mohla komunita hráčů ještě lépe propojit a něco si zahrát!"

Josefe, velké díky za rozhovor a za naprosto skvělý nástroj pro deskoherní komunitu!
(red. dtbz.cz)


Registrace je na pár kliknutí, intuitivní a bezplatná. Tak můžete všichni vyzkoušet.
https://www.mapotic.com/deskove-hry-hledam-spoluhrace

ZDROJ:
Mapotic, Josef V.

TAGY:
#deskove_hy #deskovky #hraci_deskovek #mapotic

 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“