Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Hry

Monopoly slaví 85. narozeniny

13. února 2020

Přejeme vše nejlepší nejúspěšnější deskové hře světa, hře Monopoly!

Od roku 1935 se prodalo přibližně 300 miliónů kusů ve více než 100 zemích světa. Hra vyšla v několika desítkách jazykových mutací a v mnoha různých provedeních. Zahrát si můžete Monopoly s tematikou: Hvězdné války, Hra o trůny, Ledové království, Auta, LOLFortnite, ale také například českou verzi věnovanou televiznímu seriálu Ulice (článek na dtbz.cz).

Díky hře Monopoly vznikla také jedna z nejúspěšnějších českých deskových her Dostihy a sázky (článek na dtbz,cz).

Tím však zdaleka nekončí seznam her inspirovaných tímto fenoménem. Za zmínku stojí například méně známá hra Drinkopoly (tedy "chlastací-Monopoly"), jejichž herní podstatu jistě snadno odvodíte ze samotného názvu ;-)

Zajímavostí je, že Charles Darrow se pustil do hry Monopoly poté, co přišel o zaměstnání. Vyplývá z toho tedy jednoduché ponaučení. Pokud jste přišli o práci a chcete se stát milionářem, pusťte se do výroby vlastní deskové hry!

Chceme-li být důslední, co se původu hry týče, herní mechaniku vymyslela (a nechala si patentovat) paní Elizabeth Magie, od které Charles Darrow po letech licenci koupil.

Krátká reportáž o hře Monopoly ve spojitosti s finanční gramotností od České televize.
https://ct24.ceskatelevize.cz/3044365-vzdelani-i-zabava-v-jednom-deskova-hra-monopoly-slavi-85-let

ZDROJ:
https://ct24.ceskatelevize.cz

TAGY:
#monopoly #hasbro #charles_darrow

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“