Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Hry

Legendy západu

31. ledna 2020

Pro všechny milovníky deskových her s westernovou tematikou jsme si připravili něco výjimečného.
Legendy západu od společnosti MindOK je skutečným klenotem ve své kategorii.
O HŘE
Hra je určena 2-6 hráčům a budete se v ní snažit skrze svého hrdinu (Billy the Kid, Jesse James, Calamity Jane...a mnoho dalších) získávat body věhlasu, a to buď skrze roli strážce zákona nebo psance. Ve westernovém světě můžete užívat dostatečné míry svobody a pohybovat se tam, kam vás srdce bude táhnout. Pokud například vyloupíte banku, zvýšíte reputaci svého psance. Posláním bandity do chládku, si zvýšíte reputaci strážce zákona, hraním pokeru v salónu můžete vydělat peníze, můžete dolovat zlato a podnikat mnoho dalších aktivit. Během hry smíte také nakupovat za získané peníze výbavu pro svého hrdinu: zbraně, mapa pokladu, kořalka, zásoby jídla a další. Čím více peněz rozfofrujete v kabaretu, tím větší věhlas získáte. Pokud váš hrdina dosáhne 5. úrovně věhlasu, může začít využívat svoji speciální "legendární" dovednost. Jinými slovy, hra nabízí poměrně velkou míru svobody a dává k prostor k mnoha různým herním strategiím.

Jak se hra hraje?
Na začátku hry si vylosujete 2 postavy z 12 z nichž si jednu necháte a druhou vrátíte do balíčku. Na zadní straně se dozvíte něco o své postavě, počáteční lokaci, a bonusu do startu (počty pokerových karet, vybavení...). Na herní plán rozmístíte nejen své hrdiny, ale také žetony odpovídající konkrétní lokaci, bandity, příběhové karty a ostatní komponenty. Hra se hraje po kolech a každé kolo nabízí 3 akce (zahájení tahu, fáze akcí a závěr tahu). V první fázi se hráč vybaví zbraní a jízdním zvířetem pro dané kolo + vybere si jeden z benefitů v podobě: $20, 2 pokerové karty nebo $10+1 pokerová karta. V druhé fázi se hráč může přesunout o tolik polí, kolik umožňuje jeho postava v kombinaci s jízdním zvířetem. Také může zahrát akce z karet vybavení, pokerových karet  nebo legendární dovednost svého hrdiny, může hrát akce lokací a nebo bojovat proti jiné postavě (zatčení, souboj, okradení). Souboje se vyhodnocují pomocí karet hrdinů, karet zbraní, pokerových karet a bojových karet. Počet zranění má vliv na limit karet v ruce ve fázi závěr tahu. Jakkoliv může být boj zpočátku matoucí, pravidla jsou poměrně snadno pochopitelná a brzy si je osvojíte. V průběhu hry mohou hráči plnit úkoly z příběhových karet. Pokud úkol z jedno nebo druhé karty splní požadovaný počet hráčů, kartu otočíte a okořeníte příběh speciální událostí. Součástí je odměna, nasazení nových banditů a případně pohyb šerifa.

Shrnutí:
Tato hra osloví nejen milovníky divokého západu, ale také milovníky her, ve kterých jste sami sobě pánem a vaše rozhodnutí mají vliv na vývoj vaší postavy. Hra je určena spíše zkušenějším hráčům ve věku od 14 let a hraje se zhruba 60-90 minut. Sami si však můžete nastavit délku hry pomocí žetonu limitu věhlasu přímo na herním plánu. 

Hra obsahuje:
1 hrací plán, 6 desek hráčů, 13 figurek, 13 označovacích kroužků, 12 označovacích kostiček, 12označovacích válečků, 2velké zlatokopecké kostky, 36 nuggetů zlata, 1 velký zásobník na karty, 6 žetonů zranění, 12 karet postav, 40 příběhových karet, 52 pokerových karet, 48 karet úkolů, 54 karet vybavení, 54 bankovek, 12 bojových karet, 11 karet Muž v černém, 6 přehledových listů, 16 žetonů dobytka, 18 žetonů věhlasu, 1 žeton začínajícího hráče, 1 žeton konce hry, pravidla

Pravidla si můžete prostudovat přímo na stránkách MindOKu.
http://www.mindok.cz/userfiles/files/pravidla/LegendyZapaduCZ_web.pdf

Pokud ovládáte angličtinu mrkněte na toto video:


ZDROJE:
https://www.mindok.cz/https://kolossalgames.com

TAGY:
#western #divoky_zapad #deskovky #kovbojove #mindok

 

 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“