Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Jak ušetřit na Vánoce?

28. listopadu 2019

JAK UŠETŘIT NA VÁNOCE ZA HRAČKY?

V tomto článku jsme si připravili několik tipů, jak ušetřit při nákupu nejen vánočních dárků. Zaměřili jsme se především na rozlišení mezi značkovými a neznačkovými hračkami a jednotlivými nákupními místy.

Kde nakupovat?
Pokud se nerozhodnete nakupovat v turisticky frekventovaných zónách, není mezi klasickými hračkářstvími žádný zásadní rozdíl. Někde mají levnější jednu hračku, jinde zase tu druhou. V některých hračkárnách dostanete slevu na kartičku, jinde bodíky a jinde třeba stírací los se soutěží. Za zmínku stojí například Klub Království hraček, který nabízí věrným zákazníkům až 21% slevy, bohužel, jen na vybrané položky.

VIETNAMSKÉ TRŽNICE
Nakupovat hračky ve vietnamské tržnici zkrátka nedoporučujeme. V lepším případě se hračka během chvíle poškodí a v tom horším můžete ohrozit zdraví svého dítěte. A pokud se bavíme o bezpečnosti dětí, jdou peníze stranou.

HYPERMARKETY
Levné hračky můžete pořídit v různých hypermarketech mezi regály s potravinami či jiným zbožím. Pokud zrovna narazít na akci, můžete se radovat z opravdu atraktivní ceny, ale bohužel, sortiment je většinou velmi omezený, a tak mají vaše děti jistotu, že jejich spolužáci dostanou pod stromeček stejné hračky. Pokud se chcete blýsknout, nezbývá než zajít do kvalitního hračkářství.

E-SHOPY
E-Shopy jsou prima způsob, jak výhodně pořídit hračky, které si nepotřebujete „osahat“. Výhodou e-shopových obchodů je, že si můžete pomocí cenových srovnávačů zjistit, kde se dá hračka nakoupit nejlevněji. Rozhodně však doporučujeme nakupovat jen u takových firem, které dobře znáte a máte jistotu, že vás nepodvedou a neprodají vám lacinou napodobeninu („fejk“) z Číny.

SLEVOVÉ AKCE
Toto je osvědčená cesta k levným nákupům originálních značkových hraček. Většinou se stačí zaregistrovat do věrnostního programu své oblíbené hračkárny a pravidelně číst e-mailové nabídky s rozmanitými slevami. Být věrný se prostě vyplatí.
 


Kupovat značkové či neznačkové hračky?
Nejlepší je vždy originál a světově uznávaná značka, protože máte jistotu, že kupujete nezávadnou hračku, která se prodává po celém světě. U originálů je také vyskytuje výrazně nižší poruchovost než u jejich napodobenin. Nicméně, pokud máte hluboko do kapsy, přinášíme vám pár zajímavých tipů na výhodnější nakupování a několik zajímavých alternativ, jak pořídit levnější verze slavných hraček.

Níže uvedené srovnání jsou "jablka" a "hručky", srovnáváme nesrovnatelné. Cílem je pouze poukázat na zdánlivě podobné výrobky za nižší cenu.KOSTKOVÉ STEVEBNICE
LEGO je prostě LEGO a najít náhradu, která by kopírovala jejich originalitu a kvalitu je prakticky nemožné. Přesto má LEGO jednu velkou slabinu. Je totiž známé pro svoji anti-militantní povahu, a proto mezi jejich stavebnicemi nenajdete zhola nic s vojenskou tématikou. V tomto okamžiku přichází na scénu levnější kostičková stavebnice od výrobce Sluban.
LEGO za 399 Kč | Sluban za 199 Kč
PANENKY
Barbie – ta opravdová od Mattela je jedna a holčičkám budete jen těžko vysvětlovat, proč nedostaly „Bárbínu“. Pokud je však vaše holčička nenáročná, může být pro vás zajímavou alternativou být například Sparkle Girlz v kornoutu.
Víla Barbie za 649 Kč | Sperkle Girlz 299 Kč (více provedení)
TRANSFORMERS
Pokud si vaše děti oblíbily Transformery a vy nechcete zbytečně platit za filmovou licenci, můžete sáhnout po ekonomicky výhodnější řadě aut měnících se v roboty, a to Robocarz.
Transformes za 599 Kč | Robocarz za 149 Kč


ZBRANĚ S PĚNOVÝMI NÁBOJI
Naprostou jedničkou mezi střelnými zbraněmi pro děti je značka Nerf od Hasbra, která přináší nejen originální inovace a propracovaný design, ale také kvalitu a bezpečnost. Levnější alternativou pro vaše děti mohou být obdobné zbraně X-Shot.
Zombie Strike za 999 Kč | X-Shot za 599 KčINTERAKTIVNÍ PEJSCI
Interaktivní kamarád Ricky od Hasbro je absolutní špičkou mezi interaktivními pejsky. Bohužel, každý si nemůže dovolit zaplatit přes čtyři a půl tisíce korun, a proto přinášíme cenově dostupnou obdobu, která vás jistě mile překvapí. Jde o Hafíky od EP Line

FIGURKY KONÍKŮ
Nejpopulárnější koníci na světě jsou beze sporu My Little Ponny, známí z hračkáren i televize. Levnější alternativou jsou koníci Filly, kteří vás jistě mile překvapí obrovským množstvím variací a doplňků.
My little Pony za 549 Kč | Koník Filly za 199 Kč


 

 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“