Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Hry

Gloomhaven - nejepičtější dobrodružství

7. ledna 2020

V tomto článku bychom vám chtěli představit hru, která se hřeje na výsluní nejinovativnějších a nejpropracovanějších fantasy her světa. Jedná se o jedinečnou deskovku od Albi s názvem Gloomhaven.

Jde o neustále se rozvíjející kooperativní hru pro 1 až 4 hráče, ve které si sestavíte družinu hrdinů a vydáte se vstříc dobrodružství. Těšit se můžete na více než 100 scénářů s doprovodným příběhem, 17 originálních hrdinů a opravdu velkou hromadou potvor, elitních nepřátel a bossů, kteří se vás budou snažit zabít.

Ve hře rozvíjíte nejen svoji postavu pomocí zkušeností a nově získávaných schopností, ale ovlivňujete také okolní herní svět. Čím významnější reputaci získáte a čím většího blahobytu dosáhnete, tím lepší a levnější si budete moci pořídit své vybavení na jednotlivá dobrodružství. Do své mapy postupně vlepujete nové lokace a získáváte tak přístup k dalším dobrodružstvím. 

Hra má velmi neotřelý bezkostkový herní systém, ve kterém útočíte pomocí otáčení kartiček příslušného balíčku. Ten se v průběhu hry vyvíjí společně s hrdinou nebo v závislosti na prostředí, kde jste se ocitli. Grafika a celkové zpracování od kartiček přes figurky, až po mapu světa či jednotlivé herní dílky, vás dozajisto ohromí svojí propracovaností. Za zmínku také stojí skutečnost, že celý hra váží kolem 10 kg!

Pokud máte rádi rozsáhlé epické výpravy, postupný vývoj hrdinů a ovlivňování herního světa kolem vás, připravte se na desítky, ba i stovky hodin skvostné zábavy.

Představení hry:


Zde si můžete vychutnat výborný návod přímo od Albi:

ZDROJ:
https://www.albi.cz/

TAGY
#RPG #deskovky #fantasy #albi #hry_na_hrdiny

 

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“