Zavřít

Vítejte!

Jaký druh zábavy Vás zajimá?

Hledejte podle tagů

Břišní tyfus do každé rodiny aneb mikrobi hitem mezi plyšáky

10. března 2020

Břišní tyfus do každé rodiny aneb mikrobi hitem mezi plyšáky

Značka GIANTmicrobes byla založena v USA v roce 2002. Kontroverzní plyšáci si získali neutichající popularitu. Koronavirus do Čech sice ještě nedorazil, bohatá nabídka dalších nemocí vám to vyhradí.

Takto vypadají plyšové viry chřipky, španělské chřipky, prasečí chřipky a ptačí chřipky.
zdroj obrázku: https://www.giantmicrobes.com/us/products/flu-pack.html


Cože?

Co jsou GIANTmicrobes
Plyšoví mikrobi řadu lidí přesvědčili, že pod pojmem „plyšová hračka“ si nemusíme představit jen roztomilého medvídka. A také, že plyšáci už vůbec nemusejí být jen pro děti. Výrobce původně začal s tvorbou hraček určených do ordinací pediatrů a pro rodiče. V nabídce byly původně čtyři verze. Lékaři a rodiče s jejich pomocí dětem vysvětlovali, co se s jejich tělem děje
například při nachlazení. Výroba se brzy rozšířila a originální zvětšeniny reálných mikrobů společnosti vynesly celosvětovou
popularitu. Aktuálně celá kolekce čítá zhruba 250 různých plyšáků. Plyšový syfilis a další V nabídce jsou mikrobi různého ražení od těch relativně neškodných až po přenašeče závažných chorob. Nechybí mor, tuková buňka nebo svrab. Darovat někomu plyšový syfilis? Proč ne. Mezi dospělými disponujícími dostatečně svérázným humorem se originální plyšáci stali doslova hitem.
Ostatně dá se jimi zprostředkovat poměrně jasný vzkaz. Co vám asi hodlá naznačit člověk, který vám přinese plyšový EB virus přenášející mononukleózu alias nemoc z líbání? Vůbec nejprodávanějším plyšákem je prý mozková buňka. U nás podle srovnávacího portálu Heuréka patří pomyslná zlatá medaile bakterii E. coli. Co to o Češích vypovídá, těžko říct.

Legrace na hraně
Společnost v domovské zemi sklidila kontroverzní ohlasy. Kuriózní plyšová Ebola šla před několika lety doslova na dračku. Ačkoli i tady firma do médií tvrdila, že jde především o citlivý způsob, jak dětem přiblížit závažnou chorobu, není divu, že řadu lidí současně takto pojaté vzdělávání dost zvedlo ze židlí. Nevinně vyhlížející rýma či kašel s ohledem na současnou situaci, kdy svět svírá panika kolem koronaviru, rovněž vyvolává přinejlepším tázavě pozdvižené obočí. Že se dodavatel atypických plyšáků
nebojí tnout do živého dokazují i další produkty: Je libo roztomilý plyšový antrax nebo snad ptačí chřipku?


zdroj obrázku: https://www.giantmicrobes.com/

Proč jsou mikrobi fajn
Jiní berou svérázné plyšáky alespoň zčásti na milost a vzdělávací funkci jim tak úplně neupírají. S vybranou „hračkou“ totiž dostanete i letáček, který mikroorganismus blíže popisuje. Svůj pohled na věc mají i psychologové. I ti jsou smířliví.
Obliba plyšových hraček mnoho lidí neopustí ani v dospělosti. Slouží jako talisman nebo citová opora v různě náročných situacích. Dělá se vám mdlo jen při pohledu na jehlu? S plyšovým medvídkem v náručí byste se pravděpodobně při hospitalizaci styděli, alespoň pokud vám už bylo pět. Vzít si s sebou ale například červenou krvinku může pomoci odbourat strach, aniž byste se cítili nepatřičně. Odborníci na lidskou psychiku se shodují, že „terapie“ hebkým plyšem je skutečně přínosná.

Svérázný dárek pro různé příležitosti
Prodejci uvádějí, že pestrobarevné příšerky bývají poptávány též coby originální dárky pro mladé mediky.
Radost udělají určitě všem zdravotníkům či učitelům. Alespoň pokud disponují dostatečným smyslem pro
recesi.
Ostatně coby originální dárek k nastávajícímu Valentýnu doporučuje samotná společnost, která GIANTmicrobes vyrábí, například plyšovou chlamydii. Jak říkaly naše babičky: Proti gustu žádný dišputát. Jestli vás kýčovitá srdce a záplavy růží zase tak moc „neberou“, letos to můžete zkusit jinak. Dostupné jsou tyhle „potvůrky“ pochopitelně i v tuzemsku, dají se objednat i z internetu. Stát vás budou asi 250 Kč. Pro osamělé a Valentýna bojkotující je v nabídce dokonce i zlomené srdce.

 

AUTORKA:
@Lenore


ZDROJ:
https://www.giantmicrobes.com/ 

TAGY:
#plyšáci  #viry #mikrobi #giantmicrobes

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“